X
تبلیغات
رایتل

بیمارستان قلب دکتر چمران اصفهان

دوشنبه 8 تیر‌ماه سال 1394 ساعت 10:10 ب.ظ

منزل اجاره ای اصفهان


بیمارستان قلب چمران


آدرس: اصفهان، اصفهان، خیابان سلمان فارسی - خیابان مشتاق سوم
Image result for ‫بیمارستان قلب اصفهان‬‎

مکان روی نقشهتاریخچه کاری


مرکز فوق تخصصی قلب شهید چمران از لحاظ جغرافیایی در قسمت شرقی شهر اصفهان در فاصله 5 کیلومتری پل بزرگمهر واقع در خیابان سلمان فارسی در حریم زاینده رود واقع شده است .

زمین این مرکز در سال 1347 به مساحت 10 هکتار توسط فرد خیری به نام مرحوم حاج عباس فروغی ابری اهداء گردید و ساختمانهای اولیه آن به مساحت 5000 متر مربع توسط وزارت بهداری وقت به عنوان آسایشگاه مسلولین در سه بلوک دوطبقه و یک بلوک اداری ساخته شده و در مرداد 1348 مورد بهره برداری قرار گرفته و تا سال 1355 تعداد 1805 نفر از بیماران مسلول استانهای اصفهان ، چهار محال بختیاری، لرستان، یزد، فارس، خوزستان و بوشهر در این مرکز بستری و تحت درمان قرار گرفتند . در سال 1355 با توجه به تصمیم وزارت بهداری وقت مبنی بر عدم لزوم جداسازی بیماران مسلول پس از شروع معالجه علاوه بر افتتاح بخشهای عمومی ، هسته اولیه بخش جراحی قلب با حضور دو فوق تخصص جراحی قلب به نامهای آقای دکتر محمدعلی نفیسی از ایران و آقای دکتر لازمن از آمریکا و حضور دو دستیار به نامهای آقای دکتر اسماعیل نورمحمدی و آقای دکتر غلامرضا بهدادفر شکل گرفت .

در سال 1362 بدلیل وجود تعداد قابل توجهی از مجروحین جنگ تحمیلی دچار سوختگی و عدم وجود مرکزی خاص جهت سرویس دهی به بیماران سوختگی ، بخشهای درمان سوختگی نیز به این مرکز الحاق گردید که علاوه بر مجروحین جنگ و بیماران سطح استان ، بیماران مناطق جنوب و جنوب غرب کشور را نیز تحت پوشش قرار می داد .

در سال 1369 که مرکز پزشکی امام موسی کاظم (ع) به عنوان مرکز تخصصی سوانح و سوختگی به بهره برداری رسید ، بخشهای درمان سوختگی این مرکز به مرکز پزشکی فوق انتقال یافت و از آن تاریخ این مرکز به عنوان مرکز فوق تخصصی قلب و عروق به فعالیت خود ادامه داده است که خوشبختانه در طول سالهای اخیر روند روبه پیشرفتی را در خصوص تشخیص و درمان بیمران قلبی و. عروقی مطابق به استاندارهای روز دنیا داشته است به طوریکه در بخش پیوند قلب این مرکز از ابتدای شروع در سال 1381 تا کنون تعداد 34 مورد پیوند قلب در این مرکز انجام شده است .

در حال حاضر این مرکز دارای بخشهای اورژانس قلب ، CCU ، دو ICU قلب باز بزگسالان و پیوند قلب ، یک ICU قلب باز نوزادان ، شش اتاق عمل ، دو بخش داخلی قلب مردان ، یک بخش داخلی قلب زنان ، بخش جراحی قلب ، بخش آنژیوگرافی و EPS ، بازتوانی قلب ، کلینیک اکو کاردیوگرافی و EECP و پیس میکر (ضربان ساز مصنوعی) ، درمانگاه تخصصی قلب ، داروخانه و سایر بخشهای پشتیبانی است .زیربنای مورد استفاده در حال حاضر 6000 متر مربع در دو طبقه که با اضافه شدن 4000 متر مربع فضای طرح توسعه در حال ساخت با پیشرفت فیزکی 50% در چهار طبقه فضای مورد استفاده به میزان 10000 متر مربع خواهد رسید .

در حال حاضر این مرکز با تعداد 192 تخت مصوب و 158 تخت فعال ضریب اشغال تخت 26/70% دارد . به طور متوسط روزانه 38 نفر در این مرکز بستری شده و  4 عمل جراحی قلب باز  در این مرکز انجام می شود .


در طرح چشم انداز توسعه نیز علاوه بر توسعه فضای بستری در الگوی طرح توسعه ، راه اندازی بخش گاما کمرا جهت اسکن قلب یکی دیگر از افتخارات این مرکز در زمینه تشخیص بیمران قلبی است .
اجاره آپارتمان مبله منزل سوئیت در اصفهان و سایر نقاط کشور اگر به دنبال آپارتمان یا منزلی مستقل ، شیک ، نوساز و با تمامی امکانات رفاهی در شهر زیبای اصفهان هستید هم اکنون با ما تماس حاصل نمائید! اجاره روزانه- هفتگی - ماهیانه امکانات رفاهی کامل در مناطق مختلف شهر ونزدیک به اماکن دیدنی و تاریخی جهت مسافرین عزیز در تمامی فصول سال مهیا می باشد.


09380130041del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
سیستم افزایش آمار هوشمند مجیک کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر